Her selges utenlandske aviser i Narvesen fra 01.01.2014

19.12.2013 11:15

Narvesen har tidligere meldt at Mediaconnect blir ny leverandør av utenlandske aviser etter nyttår. Mediaconnect leverer allerede en rekke norske dagsaviser til Narvesen, og har et distribusjonssystem som er godt tilrettelagt for daglig distribusjon av utenlandske aviser.

Berit Hvalryg
Tittel:Rektor Verdiskolen og presseansvarlig, Reitangruppen
Mobil:+47 926 46 666
E-post:berit.hvalryg@reitangruppen.no

Fra 1. januar 2014 vil utenlandske papiraviser til løssalg være tilgjengelige i følgende Narvesenbutikker i Norge:

Narvesen 112 Sola Ankomst Pl.2, Stavanger
Narvesen 114  Helikopterterminalen, Stavanger
Narvesen 135 Fredrikstad Jernbanestasjon, Fredrikstad
Narvesen 163 OSL ankomst, Oslo
Narvesen 169 CC Martn Gjøvik
Narvesen 183 Kongens Plass, Kristiansund
Narvesen 263 Trondheim Jernbanestasjon, Trondheim
Narvesen 287 Lillestrøm Rutebilstasjon, Lillestrøm
Narvesen 347 Trondheim, Trondheim
Narvesen 381 Arneageren, Stavanger
Narvesen 385 Hotel Atlantic, Stavanger
Narvesen 446 Kristiansand Rutebilstasjon, Kristiansand
Narvesen 474 Tønsberg Jernbanestasjon, Tønsberg
Narvesen 498 Amfi Arena, Arendal
Narvesen 762 Olav Kyrresgate, Bergen
Narvesen 767 Nedre Flesland, Bergen
Narvesen 768 Bystasjonen, Bergen
Narvesen 804 Continental, Oslo
Narvesen 813 Valkyriegaten, Oslo
Narvesen 824 Karl Johan/Rosenkranzgate, Oslo
Narvesen 830 Sentralbanestasjonen, Oslo
Narvesen 838 Grand Hotel, Oslo
Narvesen 851 Sjølyst, Oslo
Narvesen 862 Fredrik Stangsgate, Oslo


Mediaconnect har p.t. ingen avtale med italienske, franske, spanske og tyske aviser, men det jobbes kontinuerlig med dette. Interpress Norge fortsetter å distribuere utenlandske aktualitetstidsskrifter som Economist, Der Spiegel og Time Magazine med flere.  

 

Reitangruppen består av fire forretningsområder:
REMA 1000, Reitan Convenience, Reitan Eiendom og Uno-X Gruppen. Reitangruppen har i tillegg datterselskapet Spaceworld, en eierandel på 15,6 prosent i Axfood og 3,5 prosent i Sparebank1 Midt-Norge. Reitangruppens hovedkontor er på Lade Gaard i Trondheim, som er Reitangruppens kulturelle og finansielle senter. REMA 1000 og Reitan Convenience har sitt operative senter i Oslo, mens Reitan Eiendom er basert i Trondheim. Uno-X er basert i Oslo/København.

Reitangruppens visjon er å bli kjent som Skandinavias mest verdidrevne selskap. Reitangruppen omsatte i 2012 (inkl. franchiseomsetning) for 72 milliarder kroner, sysselsetter 34.000 mennesker i Skandinavia og Baltikum, og er med dette blant Norges ti største selskap. 

VÅRE VERDIGRUNNLAG

1
2
3
4
5
6
7
8

Vi rendyrker
bedriftens forretningsidé

Vi holder
høy forretningsmoral

Vi skal være
gjeldfri

Vi skal
motivere til vinnerkultur

Vi tenker
positivt og offensivt

vi snakker med hverandre
– ikke om hverandre

Kunden er
vår øverste sjef

Vi vil ha det
morsomt og lønnsomt

Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet. REITAN sysselsetter 43 000 mennesker i syv land i Norden og Baltikum.

Om oss

Skap verdi med oss

Våre selskaper

Verdibasert

Webdesign og webutvikling: NONSPACE og INCREO