REMA 1000 får ny sjef fra 2024
29.10.2021 14:00
Christian Hoel blir sjef for REMA 1000 Norge, fra 1. januar 2024.
Christian Hoel (Foto: Beathe Radby Schieldrop)
Filosofi
Årets Ladejarl er en hederspris som gis til et enkeltmenneske som utmerker seg gjennom verdibasert...
Om oss
Skap verdi med oss
Våre selskaper
Verdibasert
en
LADE GAARD
ÅRETS LADEJARL
Kontakt
Presse/Media
Tilbake
REMA 1000 får ny sjef fra 2024
29.10.2021 14:00
Christian Hoel blir sjef for REMA 1000 Norge, fra 1. januar 2024.
Christian Hoel (Foto: Beathe Radby Schieldrop)
Tittel: | Kommunikasjonssjef |
Mobil: | |
E-post: | oyvind.breivik@reitanretail.no |
Hoel kommer fra jobben som kjededirektør for Extra i Coop, og har tidligere hatt tilsvarende og ledende roller i blant annet ICA Norge/RIMI og Nortura.
– Christian er en ener i norsk dagligvarebransje og et perfekt tilskudd til REMA 1000-kulturen. Han er en positiv og offensiv leder med imponerende resultater. Få andre i bransjen kan vise til så positiv utvikling, så mye vekst og samtidig så mye engasjement blant folk. Jeg ser frem til å få Christian om bord til å lede Norges beste dagligvarekjede, sier Ole Robert Reitan, CEO i Reitan Retail og styreleder i REMA 1000.
Hoel sier han ser frem til å lede norges største dagligvarekjede.
– REMA 1000 en av norgeshistoriens største suksesshistorier, og jeg har stor ydmykhet, respekt og takknemmlighet for at jeg har fått denne muligheten som jeg ikke kunne si nei til. Samtidig vil jeg takke mine gode kollegaer i Coop. På vegne av alle ansatte i hele Extra-kjeden spesielt og i Coops verdikjede generelt, er jeg vanvittig stolt av den fantastiske reisen vi har hatt sammen de siste seks årene, sier Hoel. Han trer ut av sin stilling som kjededirektør i Extra med umiddelbar virkning.
Tom Kristiansen, som i dag leder REMA 1000 i Norge, vil fortsette som administrerende direktør frem til Hoel tar over stillingen 1. januar 2024.
– Tom er den stødigste lederen i REITAN-systemet gjennom alle tider og jeg har stor tro på retningen som er satt for REMA 1000 Norge. Tom fortsetter ufortrødent med tydelige og offensive planer for høsten og neste år, slik at vi skal stå enda sterkere i konkurransen og bevise for alle at det er 1000 grunner til å velge REMA 1000, sier Reitan.
VÅRE VERDIGRUNNLAG
Om oss
REITAN AS
VÅR FILOSOFI
VÅRE VERDIER
VÅRE EIERE
ÅRSRESULTATER
Skap verdi med oss
BLI FRANCHISETAKER
STERK KULTUR
KARRIEREMULIGHETER
KRAFTEN I EIERSKAP OG EGENINTERESSE
Våre selskaper
Reitan Retail
Reitan Eiendom
Reitan Kapital
Verdibasert
VÅRE HISTORIER
Årets Ladejarl